PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM AAC 13.10.2016 r.

Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka już po raz kolejny bierze udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca AAC. W związku z tym, na zaproszenie Powiatowego Zespółu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, z wielkim zaangażowaniem „Sowy” i „Sówki” włączyły się do akcji. Na październik zaplanowano szereg wydarzeń, których celem będzie szerzenie wiedzy o alternatywnych i wspomagających metodach komunikacji. W tym roku obchody odbędą się pod hasłem: „Mówię o AAC”. Alternatywne i wspomagające metody komunikacji (AAC) stosowane są, gdy dziecko w wyniku choroby bądź urazu nie jest zdolne do porozumiewania się za pomocą mowy werbalnej. Zamiast wypowiadanych słów i zdań niemówiący mogą używać znaków graficznych, manualnych lub przestrzenno-dotykowych. Dzięki temu mogą dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się niezależnymi. Włączając się w działania propagujące wiedzę o AAC, nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez wychowawców przedszkola specjalnego. Głównym wydarzeniem obchodów jest spektakl zaplanowany na 03.11.16 r. w legionowskim ratuszu, w którym aktorami będą dzieci z placówki specjalnej.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress