Święto Dyni – 30 października

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robiły nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. 30 października nasze piętro zamieniło się w Dyniowe Królestwo. Wszystko było pomarańczowe, włącznie z dziećmi i paniami. Pszczółki, Motylki i Biedronki hucznie obchodziły tegoroczne Święto Dyni. Zaczęły od dokładnego oglądania warzywa, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, oraz próbowały, jak ono smakuje. Później były konkursy, zabawy taneczne i próba pobicia rekordu Guinnessa, czyli zrobienie wspólnie ogromnej PANI DYNI. Wielka dynia do dziś dekoruje naszą salę i uśmiecha się do wszystkich. Podsumowaniem dyniowego dnia była pyszna zupa krem. Zabawa była przednia, przez co ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, zaspokajając dziecięcą ciekawość i chęć odkrywania.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress