Warsztaty podróżnicze: Maroko – 16.12.2015

Grupa Biedronek, Motylków i Pszczółek podróżuje po całym świecie wraz z podróżnikami z „Poznajemy Świat”. To już kolejna wyprawa z Panem Marcinem, tym razem zabrał wszystkie dzieci do Magicznego Maroka. Na początek dzieci odwiedziły miasto Fez, gdzie w farbiarniach barwione są tkaniny i skóry. Następnie poznały Abdula, chłopca w ich wieku. Zobaczyły jego dom i dowiedziały się, z jakich materiałów powstał. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze marokańskiego domu i porównać go z meblami i zabawkami w swoim najbliższym otoczeniu. Podczas warsztatów dzieci spotkały się również z dżinem z lampy Aladyna, siedziały na marokańskim „latającym” dywanie i dotknęły piasku z marokańskiej części Sahary. Maroko jest pełne dźwięków, dlatego dzieci mogły zagrać na marokańskim instrumentach, między innymi na dużym bębnie i ręcznym bębenku. Poznały technikę, jak zawiązać marokański turban i miały okazję ubrać się w prawdziwe marokańskie stroje. Dziewczynki chętnie oglądały i przymierzały marokańską biżuterię, w tym naszyjniki i bransolety z drzewa sandałowego, które noszone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Wnętrze „magicznego pudełka” zrobionego z drewna pochodzącego z marokańskiego lasu rosnącego niedaleko Essaouiry pachniało przepięknie. Wszystko za sprawą marokańskich perfum w kostkach, którymi dzieci mogły się posmarować. Na zakończenie warsztatów dzieci mogły skosztować prawdziwej marokańskiej herbaty parzonej w tradycyjny sposób w metalowym dzbanuszku, zrobionej ze świeżej mięty, zielonej herbaty i cukru. Herbata wszystkim bardzo smakowała, a dolewkom nie było końca.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress